Gięcie blachy prasą krawędziową

Gięcie blachy prasą krawędziową

Jednym z podstawowych materiałów wykorzystywanych w przemyśle jest blacha. Jednakże aby w pełni wykorzystać jej możliwości, należy odpowiednio ją uformować. Istnieje wiele technik, które to umożliwiają. Wybór najlepszej powinien zostać uzależniony od twardości, grubości blachy oraz od oczekiwanego efektu. Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest gięcie blachy za pomocą prasy krawędziowej.

Nowoczesne prasy krawędziowe CNC to zaawansowane urządzenia sterowane komputerowo. Elektroniczny panel sterowania pozwala na wprowadzenie precyzyjnych informacji na temat końcowego efektu. Optymalne parametry dopierane są już przez same urządzenie, dlatego też mamy pewność, że element będzie spełniał nasze wymagania. Kolejną zaletą prasy krawędziowej jest dużą precyzja i liczne możliwości gięcia. Blacha poddana obróbce w tej technologii cechuje się wysoką jakością. Sprawny proces produkcyjny oraz ograniczenie strat materiału korzystnie wpływają na obniżenie kosztów produkcji.

Głównymi zaletami cechującymi nasze urządzenie jest nacisk aż 300t, długość gięcia do 3100mm. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w liczne nowoczesne rozwiązania takie jak, automatyczna kontrola kompensacji strzałki ugięcia oraz w pełni zautomatyzowany pięcioosiowy tylny zderzak. Dzięki temu nasi klienci otrzymują blachę w pełni dostosowaną do swoich potrzeb.

Sprawdź więcej na Rewox.pl

Poznaj nasz park maszynowy: Park maszynowy